-
A modern oktatási rendszerről
Egy tőlem abszolút idegen érvelés, amiben konkrétan védem az oktatási rendszert. Egy kicsit. Vagy legalábbis felmentem némi felelősség alól. De közben azért továbbra is megköpködöm… Na jó, talán mégsem annyira idegen tőlem ez az érvelés. De a nézőpont új. Tovább »
-
Ichiro Kishimi & Fumitake Koga - Vállald fel bátran önmagad
Mivel Kishimi és Koga könyve az önfejlesztéssel kapcsolatos, és mellesleg jelentős népszerűségnek örvend, így természetesen rajta volt már egy ideje az olvasólistámon. A tetejébe ahányszor csak azon kaptam magam, hogy valaki más véleményén aggodalmaskodok, mindig előrébb is került pár pozícióval. És ahogy mostanában egyre több szituáció tudatosította bennem, mennyire nem bírom még a gondolatát sem, hogy valaki nem kedvel, úgy lett egyre aktuálisabb… Tovább »
-
A jobbratartásról
A heti szösszenet egy vicces séta története a parkban, ahol egy teljesen hétköznapi interperszonális “súrlódásra” végre tudatos gondolatokkal válaszoltunk az értelmetlen felfortyanás helyett – na jó, bevallom, a felfortyanás után. De már ez is fejlődés! Tovább »
-
Marshall Rosenberg - Erőszakmentes kommunikáció
A TED-es előadásmódok elemzésének egyik kulcsmeglátása, hogy a “tálalás” milyen fontos szerepet játszik a kommunikációban. Ennek fényében viszont nem tudtam nem továbbgondolni: ha ez a professzionális és üzleti(esebb) életben ennyire fontos, akkor a személyesebb emberi kapcsolatainkban egyszerűen létszükséglet lenne jobban beleásni magunkat. Természetes választás volt tehát a folytatáshoz Marshall Rosenberg kommunikációs mesterkurzusa… Tovább »
-
A távirányítójavításról
Egy hőskölteménybe illő beszámoló a berögzült és a növekedési szemléletmód küzdelméről – és hogy az utóbbi hogyan vezetett oda, hogy végül csak képes voltam megjavítani anyum távirányítóját. Tovább »
-
Carmine Gallo - Talk Like TED
Az ötletek korában valamilyen szinten mind árusok vagyunk – magunkat és az ötleteinket áruljuk. Érdemes tehát megtanulnunk hatásosan előadni, hogy azzal meggyőzhessünk és inspirálhassunk másokat – jó esetben “TED színvonalon”. Carmine Gallo a legnépszerűbb TED videók formai és szerkezeti elemzése, számos TED-előadóval lefolytatott interjúja, és sok éves coaching tapasztalata alapján pont erre a hatásos előadásmódra fog minket megtanítani… Tovább »
-
A mentális automatizálásról
A megváltozott blog tempó értelmében a héten ugye nem könyvet dolgozunk fel, hanem az újdonsült “szösszenet” kategóriát bővítjük egy hamisítatlan Preprocessor bölcsesség-bonbonnal. És tekintve, hogy az elmúlt héten egy bizonyos tanulság két különböző privát beszélgetésben is szinte szó szerint pofán csapott, ezért gondoltam, kezdjünk azzal. Tovább »
-
Sönke Ahrens - Hogyan jegyzeteljünk okosan
A heti könyvünk kimondottan a diákoknak, az akadémikusoknak, és az ismeretterjesztő témákban íróknak szeretne segíteni a hatékonyabb információfeldolgozásban. De aki nem egy gyártósor mellett robotoló automata, és akár egy kicsit is használja a fejét a hétköznapokban – vagy csak szimplán az élethosszig tartó tanulási folyamat “diákja” – az valószínűleg szintén meglátja majd a módszer értékét. Tovább »
-
Sprint kontra maraton
Ez a poszt csak egy “bejelentés”, hogy mostantól határozatlan ideig két hetente lesz csak új könyv a blogon – a köztes heteken pedig valami kis rövid bölcsesség-bonbonnal fogok készülni. Akit esetleg a magyarázkodásom is érdekel, hogy ez miért lesz így, az persze nyugodtan olvasson tovább… Tovább »
-
Daniel Keyes - Virágot Algernonnak
A múlt heti mini-vakációs kimaradás után tovább haladunk a világirodalmi fikcióból összeállított “Ezt már rég illett volna elolvasnom!” listámon, és az ajánlások ezúttal sem vittek tévútra. Mai alanyunk Daniel Keyes – Virágot Algernonnak című remekműve, amiről elöljáróban szerencsére szinte semmit nem tudtam, így teljes erővel tudott ütni a sztori. És higgyétek el, ütött. Tovább »